Zmarł dr hab. Ryszard Michalski, emerytowany profesor ASP

Michalski 3

Urodzony 01.09.1945r. w Żurawicy, w 1975 r. ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz, realizując dyplom u profesora Leszka Wajdy i rozpoczął pracę  na macierzystym wydziale w ówczesnej Katedrze Wystawiennictwa, kolejno jako asystent, starszy wykładowca i adiunkt, a następnie profesor ASP.

Przez wiele lat prowadził Pracownię Metodologii Projektowania na Wydziale Architektury Wnętrz i kierował Katedrą Nauki i Sztuki Projektowania. Angażował się w działalność mająca na celu szerokie upowszechnienie znaczenia projektowania architektury wnętrz m.in. biorąc udział w konferencji naukowej towarzyszącej I Międzynarodowemu Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie w 2010r., współuczestnicząc w skierowanym do młodzieży projekcie naukowo – dydaktycznym pn. „Ogrody czasu ogrody marzeń - w sieci designu” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu w r.szk. 2012/13, publikując w czasopismach o charakterze lokalnym (m.in. artykuł: Zobaczyć przeszłość przez otwarte drzwi do przyszłości w Nasz Przemyśl - marzec 2013). Był autorem książki Inspiracje w sztuce projektowania. Architektura wnętrz zdefiniowany świat wyobraźni (2011). Wykształcił wiele pokoleń studentów dając im rzetelne podstawy do stawania się projektantami.

Zmarł 25.08.2019r.

Pozostanie w naszej pamięci nie tylko jako Artysta i Pedagog, ale także jako życzliwy Człowiek.

Fot:Jacek Dembosz
Michalski 3-133

Wpisany przez Stanisław Stanuch 26.08.2019r. Ostatnia zmiana 30.08.2019r.