Spotkania z prof. Władysławem Plutą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Władysławem Plutą w Galerii ASP w Krakowie przy ul. Basztowej 18 w piątek 4 października 2019 roku o godzinie 17.00.

 

W trakcie spotkanie prezentowany będzie album „Władysław Pluta. Plakaty ze zbiorów Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie” pod red. Barbary Widłak wydany w Wydawnictwie ASP.

Spotkaniu towarzyszy wystawa plakatów artysty.

 

 pluta-plakat-fot-piotr-witoslawski

Fot. Piotr Witosławski

 

„Profesor Władysław Pluta, wybitny polski projektant graficzny, twórca tak zwanego inteligentnego plakatu, jest artystą wszechstronnym. Projektuje szeroko rozumianą komunikację wizualną, a w jej ramach znaki identyfikujące, serie wydawnicze, książki, albumy. Zajmuje się również grafiką artystyczną. Jest przy tym wspaniałym, charyzmatycznym pedagogiem, który wykształcił wielu świetnych projektantów. Album jest jedną z najobszerniejszych prezentacji dorobku Władysława Pluty jako plakacisty, zawiera 200 z 352 plakatów jego autorstwa, zgromadzonych w zbiorach Biblioteki Głównej ASP w Krakowie” (B.W.).

 

plakat-pluta

pikto-plakaty-pluta-133Wpisany przez Stanisław Stanuch 27.09.2019r. Ostatnia zmiana 30.09.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć