Efekty uczenia się (RPL)

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaprasza od roku 2016 osoby zainteresowane potwierdzaniem posiadanych efektów uczenia się – tzw. Recognition of Prior Learning (ang. RPL - uznawanie wcześniejszego kształcenia).

 

 

 


 

 


Wychodząc naprzeciw potrzebom uczenia się przez całe życie (LLL) i ułatwienia dostępu do studiów wyższych osobom posiadającym doświadczenie zawodowe Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie daje możliwość potwierdzania efektów uczenia się uzyskanych poza systemem studiów.
RPL jest formalnym procesem weryfikacji posiadanych przez osoby zainteresowane, efektów uczenia się, czyli wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych uzyskanych poza systemem studiów.

 

 

 


 

 


Osoby uprawnione to osoby posiadające:

  • świadectwo dojrzałości i co najmniej pięć lat doświadczenia zawodowego – w przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie;
  • tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny i co najmniej trzy lata doświadczenia zawodowego po ukończeniu studiów pierwszego stopnia w przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia;
  • tytuł zawodowy magistra lub równorzędny i co najmniej dwa lata doświadczenia zawodowego po ukończeniu studiów drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich – w przypadku ubiegania się o przyjęcie na kolejny kierunek studiów pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie;

 

 

 


 

 


Osoby zainteresowane będą proszone o złożenie wniosku, w którym będą przedstawione dowody na to, że udało im się osiągnąć określone efekty uczenia się na poziomie programu studiów jak i dla poszczególnych przedmiotów, w ramach których chcą się ubiegać o uznanie. Przedstawiciele ASP pomogą zidentyfikować efekty uczenia się i przedmioty, których dotyczą.
Osoby zostaną poddane egzaminowi sprawdzającemu w zakresie zadeklarowanych efektów uczenia się adekwatnemu metodom weryfikacji efektów kształcenia osiąganych przez studentów ASP.

 

 

 


 

 

 

Termin składania wniosków: 2 stycznia – 16 stycznia 2019 r. 

Regulamin potwierdzania w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie efektów uczenia się zdobytych poza systemem studiów – tekst ujednolicony.

 

Uchwała nr 10/2019 Senatu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie z dnia 26 lutego 2019 r. w sprawie limitu przyjęć osób na podstawie najlepszych wyników uzyskanych w wyniku potwierdzenia efektów uczenia się na studia na danym kierunku, poziomie i profilu kształcenia w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w roku akademickim 2019/2020

 

Uchwała nr 24/2018 Senatu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie z dnia 23 maja 2018 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na jednolite studia magisterskie oraz studia pierwszego i drugiego stopnia w roku akademickim 2019/2020 osób, którym potwierdzono efekty uczenia się w wyniku przeprowadzenia procedury potwierdzania efektów uczenia się

 

Uchwała nr 39/2018 Senatu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie z dnia 11 grudnia 2018 r. w sprawie zmiany uchwały Senatu nr 24/2018 z 11 grudnia 2018 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na jednolite studia magisterskie oraz studia pierwszego i drugiego stopnia w roku akademickim 2019/2020 osób, którym potwierdzono efekty uczenia się w wyniku przeprowadzenia procedury potwierdzania efektów uczenia się

 

Zarządzenie nr 2 Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie z dnia 10 stycznia 2019 roku w sprawie określenia wysokości opłaty za przeprowadzenie procedury potwierdzania efektów uczenia się w Akademii Sztuk Pięknych im Jana Matejki w Krakowie

 

Uchwała nr 17/2018 Senatu Akademii Sztuk Pięknych im Jana Matejki w Krakowie z dnia 24 kwietnia 2018 r. w sprawie zmiany uchwały nr 44/2015 w sprawie potwierdzania w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie efektów uczenia się zdobytych poza systemem studiów.

 

Uchwała nr 30/2016 Senatu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie z dnia 26 kwietnia 2016 r. w sprawie zmiany uchwały nr 44/2015 w sprawie potwierdzania w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie efektów uczenia się zdobytych poza systemem studiów.

 

Uchwała nr 44/2015 Senatu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w sprawie potwierdzania w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie efektów uczenia się zdobytych poza systemem studiów z dnia 26 maja 2015 roku.

 

 

 

 

Wzór wniosku o potwierdzenie efektów uczenia się – do pobrania

 

Wzór oświadczenia o spełnianiu kryteriów dostępu w procesie potwierdzenia efektów uczenia się – do pobrania

 

Wzór umowy o przeprowadzenie procedury potwierdzania efektów uczenia się – do pobrania

 

 

Zestawienia przedmiotów wraz z efektami kształcenia i liczbą pkt ECTS, względem których wnioskodawca może starać się o potwierdzenie efektów wcześniejszego uczenia się na kierunkach studiów realizowanych w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

Wydział

Kierunek

Efekty kształcenia objęte procedurą RPL

 

 

Malarstwa

 

 

Malarstwo

Efekty kształcenia w zakresie sztuki dla kierunku studiów Malarstwo - Studia stacjonarne, jednolite magisterskie

 

Efekty kształcenia w zakresie sztuki dla kierunku studiów Malarstwo - Studia niestacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie)

 

Efekty kształcenia w zakresie sztuki dla kierunku studiów Malarstwo - Studia niestacjonarne drugiego stopnia (magisterskie)

Edukacja artystyczna

Efekty kształcenia w zakresie sztuki dla kierunku studiów Edukacja artystyczna - Studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie)

 

Efekty kształcenia w zakresie sztuki dla kierunku studiów Edukacja artystyczna - Studia stacjonarne drugiego stopnia (magisterskie)

Scenografia

Efekty kształcenia w zakresie sztuki dla kierunku studiów Scenografia - Studia stacjonarne, jednolite magisterskie

Rzeźby

Rzeźba

Efekty kształcenia wraz z wykazem przedmiotów (przy założeniu, że kandydat będzie realizował program kształcenia obowiązujący osoby, które rozpoczęły kształcenie w roku akademickim 2018/2019)


Efekty kształcenia wraz z wykazem przedmiotów (przy założeniu, że kandydat będzie realizował program kształcenia obowiązujący osoby, które rozpoczęły kształcenie w roku akademickim 2017/2018)

 

Efekty kształcenia wraz z wykazem przedmiotów (przy założeniu,
Efekty kształcenia wraz z wykazem przedmiotów (przy założeniu, że kandydat będzie realizował program kształcenia obowiązujący osoby, które rozpoczęły kształcenie w roku akademickim 2017/2018)  

 

Efekty kształcenia wraz z wykazem przedmiotów (przy założeniu, , że kandydat będzie realizował program kształcenia obowiązujący osoby, które rozpoczęły kształcenie w roku akademickim 2016/2017)

 

Efekty kształcenia wraz z wykazem przedmiotów (przy założeniu, że kandydat będzie realizował program kształcenia obowiązujący osoby, które rozpoczęły kształcenie w roku akademickim 2015/2016)

 

Efekty kształcenia wraz z wykazem przedmiotów (przy założeniu, że kandydat będzie realizował program kształcenia obowiązujący dla naboru 2014/2015)

Architektury Wnętrz

Architektura wnętrz

Efekty kształcenia dla kierunku studiów Architektura wnętrz - Studia pierwszego stopnia (licencjackie)

 

Efekty kształcenia dla kierunku studiów Architektura wnętrz - Studia drugiego stopnia (magisterskie)

Grafiki

Grafika

Efekty kształcenia objęte procedurą RPL

 

Efekty kształcenia w zakresie sztuki dla kierunku studiów Grafika - jednolite studia magisterskie

 

Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

Konserwacja i restauracja dzieł sztuki

Efekty kształcenia dla kierunku Konserwacja i restauracja dzieł sztuki - Jednolite sześcioletnie studia magisterskie:

- przedmioty wspólne
- przedmioty kierunkowe

Form Przemysłowych

Wzornictwo

Efekty kształcenia RPL

Intermediów

Intermedia

Efekty kształcenia dla kierunku studiów Intermedia - Studia pierwszego stopnia (licencjackie)


Efekty kształcenia dla kierunku studiów Intermedia - Studia drugiego stopnia (magisterskie)

 

 


Więcej informacji:
Dział Nauczania
Pawełczyk Lucyna (urlop)
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. +48 12 299 20 43, +48 12 299 20 30

mgr Natalia Potoczek (zastępstwo)
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. +48 12 299 20 43, +48 12 299 20 30Wpisany przez Monika Żarnowska 11.12.2015r. Ostatnia zmiana 28.03.2019r. przez Stanisław Stanuch.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć