Kierunek grafika – niestacjonarne (płatne) studia pierwszego stopnia

Opis kierunku


Charakterystyczną cechą naszego Wydziału jest wielotorowość kształcenia. Studenci grafiki mogą w trakcie studiów wybierać między wieloma specjalizacjami – zarówno z dziedziny czystej sztuki, jak i projektowania. W oparciu o tradycje Wydziału Grafiki, wypracowane przez tak znaczących dla sztuki polskiej artystów jak: Konrad Srzednicki, Mieczysław Wejman, Włodzimierz Kunz, Jacek Gaj, Andrzej Pietsch, a także Ludwik Gardowski czy nieugięty orędownik i propagator polskiej grafiki artystycznej prof. Witold Skulicz. Program kształcenia otwarty jest na najnowsze prądy w sztuce i projektowaniu oraz ukierunkowany na indywidualną pracę ze studentem. Ogólnoplastyczne podstawy, na których oparte jest dalsze kształcenie, zapewnia Katedra Rysunku i Malarstwa. Katedra Grafiki Warsztatowej składa się z Pracowni Drzeworytu, Litografii, Miedziorytu, Wklęsłodruku i Serigrafii. Katedra Grafiki Projektowej kształci w pracowniach: Form Reklamowych, Książki i Typografii, Liternictwa oraz Plakatu. Ponadto można specjalizować się w pracowniach: Filmu Animowanego, Fotografii i Obrazowania Cyfrowego. Nasi absolwenci swobodnie posługują się zarówno klasycznym warsztatem graficznym, malarskim i rysunkowym, jak i najnowszymi mediami. Wielostronne wykształcenie plastyczne umożliwia im podejmowanie samodzielnej i profesjonalnej działalności artystycznej. Kształcimy kreatywnych, przygotowanych do wyzwań współczesnej sztuki, niezależnych twórców i projektantów, którzy odnoszą sukcesy w swoich dziedzinach.


Czas trwania studiów - 6 semestrów


Limit przyjęć – 28 osób


Dolny limit przyjęć – 5 osób


Przebieg egzaminu wstępnego – przegląd i ocena prac, rozmowa kwalifikacyjna


Szczegółowy opis i zasady rekrutacji na kierunku określa załącznik nr 5B do uchwały rekrutacyjnej nr 24/2017


Ważne terminy:

Rejestracja online: 28 czerwca – 12 lipca 2018

Złożenie dokumentów w dziekanacie: 13 i 16 lipca 2018 - wykaz dokumentów - § 9 ust. 1 uchwały rekrutacyjnej

Bardzo prosimy do kompletu dokumentów dołączyć potwierdzenie wpłaty rekrutacyjnej za egzamin wstępny.

 

Egzamin: w dniach wyznaczonych między 18 a 20 lipca 2018

 

Sekretarz WKR informuje online kandydatów o dokładnej dacie i godzinie oraz miejscu, w którym odbędzie się egzamin (adres i nr sali). Należy systematycznie sprawdzać komunikaty na swoim osobistym koncie na stronie elektronicznej rekrutacji.


Spis lektur zalecanych dla kandydatów na kierunek grafika

J. Białostocki, Sztuka cenniejsza niż złoto. Opowieść o sztuce europejskiej naszej ery, wyd. rozszerzone, Warszawa 2001

B. Osińska, Sztuka i czas, t. 1–2, Warszawa 2005 (i późniejsze)

Art. now!, vol. 1, 2, 3, wyd. Taschen 2002 – 2009

Art of the 20th Century, wyd. Taschen, 2005

Vitamin P, P2 – New Perspective in Painting, wyd. Phaidon, 2007, 2011

Vitamin D – New Perspective in Drawing, wyd. Phaidon, 2008

oraz wszelkie publikacje zbieżne z indywidualnymi zainteresowaniami

 

ASP w Krakowie oferuje kandydatom na studia udział w konsultacjach, polegających na omówieniu przyniesionych przez kandydata prac i udzieleniu mu wskazówek metodycznych i warsztatowych ukierunkowujących dalszą pracę – szczegóły dotyczące udziału w konsultacjach oraz ich harmonogram dostępny jest w zakładce „Konsultacje”


Dane teleadresowe:

Dziekanat Wydziału Grafiki

kierunek: grafika

niestacjonarne, studia pierwszego stopnia

 

ul. Humberta 3

31-121 Kraków

pokój nr 18

 

Małgorzata Wierzba

tel. 12 632 13 31 w. 14

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.Wpisany przez Grzegorz Midura 10.02.2014r. Ostatnia zmiana 06.03.2018r. przez Monika Żarnowska.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć