Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2009

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki


wystawa otwarta w dniach: 17.09.2009-11.10.2009

Kurator wystawy: Katarzyna Wojtyga

Koordynator wystawy: Patryk Lutomski

 

Główna wystawa Międzynarodowego Triennale Grafiki - Kraków 2009 tradycyjnie prezentowana będzie w całej przestrzeni Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki we wrześniu br. Organizatorzy już teraz zapraszają serdecznie na otwarcie, które odbędzie się 16 września o godz. 18.00.

Jak zwykle wraz z oczekiwaniem budzi się pytanie: jakie będzie Triennale 2009. Przez te trzy lata, które dzielą nas od ostatniej edycji w wielu dziedzinach naszego życia, również w sztuce zaszły wielkie zmiany. Mowa tu oczywiście o dalszym rozwoju technologii cyfrowych, ale też o światowej recesji i raptownym wyhamowaniu procesów globalizacji.

Czy skutki tych zmian odczuje krakowskie Triennale? Zobaczymy to na wystawie we wrześniu, gdzie zaprezentowanych będzie około 300 prac wybranych przez jury kwalifikacyjne spośród prawie 6000 propozycji nadesłanych na pierwszą, cyfrową fazę selekcji. Kurator wystawy Katarzyna Wojtyga przygotowuje ciekawą ekspozycję. Można będzie zauważyć odwrót od ekspresyjnych form abstrakcji i nieoczekiwany powrót do tematyki człowieka. Taki powrót do form retro widzimy już od jakiegoś czasu w muzyce i literaturze. Czy czeka nas zaskakujący zwrot w kierunku jakiejś nowej formy sztuki figuratywnej? To byłaby prawdziwa sensacja. Drugą istotną wiadomością, którą można już podać jest niesamowita ilość ok. 3000 zgłoszonych na krakowskie Triennale prac artystów polskich, przy czym w większości młodych twórców. To prawdziwa eksplozja aktywności prezentującej bardzo wysoki poziom młodej grafiki.

Trzecią ważną wiadomością, jest niezwykle dynamiczny rozwój imprezy, wystawa główna w Bunkrze Sztuki w Krakowie stała się centrum, wokół którego rozbudowuje się z każdą edycją coraz większy krąg wystaw partnerskich organizowanych w kilkunastu miastach w Polsce, ale też w Austrii, Niemczech i Hiszpanii. Już teraz przychodzą prośby o reekspozycję wystaw z zagranicy.

Jest jeszcze czwarta wiadomość, wielce zaszczycająca, oto wystawa główna MTG - Kraków 2009 została zaproszona do programu wystaw odbywającego się we wrześniu w Krakowie Kongresu Kultury Polskiej.

Po więcej informacji zapraszamy na strone MTG Kraków 2009 - przejdz

Tutaj można sprawdzić program MTG - program

www.bunkier.art.pl


mtg-krakow-2009


Wpisany przez 08.09.2009r. Ostatnia zmiana 21.09.2009r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć