Kierunek konserwacja i restauracja dzieł sztuki – stacjonarne jednolite studia magisterskie

W ramach kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki funkcjonują dwie specjalności:

• konserwacja i restauracja malarstwa
  • konserwacja i restauracja rzeźby

Czas trwania studiów 12 semestrów
Limit przyjęć wynosi 20 osób (łącznie na obie specjalności)

Przebieg egzaminu wstępnego

• Etap i - Przegląd i ocena prac kandydatów (punktacja: max 6 pkt, uzyskanie min 3 pkt za i etap warunkuje dopuszczenie kandydata do II etapu)
  • Etap II - Egzamin praktyczny (punktacja: max 120 pkt, uzyskanie min 80 pkt za II etap warunkuje dopuszczenie kandydata do III etapu) – przebieg egzaminu w etapie II uzależniony jest od wybranej przez kandydata specjalności
  • Etap III - Egzamin teoretyczny (punktacja: max 24 pkt, warunkiem zaliczenia III etapu jest uzyskanie przez kandydata min 7 pkt)

Szczegółowy opis i zasady rekrutacji na kierunku i specjalności określa załącznik nr 7 do uchwały rekrutacyjnej nr 38/2018

Ważne terminy

• Rejestracja online: 22 maja – 5 czerwca 2019
  • Złożenie dokumentów w dziekanacie: 10-12czerwca 2019  wykaz dokumentów - § 9 ust. 1 uchwały rekrutacyjnej
  • (maturzyści 2019 dostarczają świadectwa dojrzałości do dnia 8 lipca 2019 roku)
  • Bardzo prosimy do kompletu dokumentów dołączyć potwierdzenie wpłaty rekrutacyjnej za egzamin wstępny.

Egzamin

• Etap i – 17, 18, 19* czerwca 2019
  • Etap II – 24, 25, 26 czerwca 2019
  • Etap III – 1, 2, 3* lipca 2019
  • Sekretarz WKR informuje online kandydatów o dokładnej dacie i godzinie oraz miejscu, w którym odbędzie się egzamin (adres i nr sali). Należy systematycznie sprawdzać komunikaty na swoim osobistym koncie na stronie elektronicznej rekrutacji.

* termin uzależniony od liczby kandydatów

Spis lektur zalecanych dla kandydatów na kierunek konserwacja i restauracja dzieł sztuki

• J. Białostocki, Sztuka cenniejsza niż złoto. Opowieść o sztuce europejskiej naszej ery, wyd. rozszerzone, Warszawa 2001
  • K. Estreicher, Historia sztuki w zarysie, wyd. 5, Warszawa 1982