13 kwietnia w jarosławskiej Kamienicy Orsettich odbył się wernisaż wystawy “3 × 2 — Druga edycja” prezentujące prace artystów i artystek związanych z Wydziałem Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki krakowskiej ASP. Zachęcamy do odwiedzin w Jarosławiu oraz zapoznania się z wystawą, która czynna będzie do końca maja.

Różnorodność jest wartością wokół której koncentruje się dopiero co otwarta ekspozycja. Ta pokoleniowa widoczna jest, albowiem jej uczestnikami jest magister oraz profesor. Przede wszystkim jednak różnorodność dotyczy uprawianej dyscypliny.

Prezentowane są zatem prace malarskie, rzeźbiarskie, grafika, rysunek, a nawet film animowany. Trzy pracownie — Malarstwa, Rzeźby i Rysunku, reprezentowane przez dwie osoby, zatem trzy razy dwa, stąd właśnie tytuł. To rozpięcie jest oczywistym wynikiem struktury Katedry Sztuk Pięknych WKiRDS, ale nade wszystko odzwierciedleniem twórczych poszukiwań osób z nią związanych.

Wystawę w jarosławskim Muzeum Kamienica Orsettich będzie można zobaczyć do końca maja, będzie zatem jedną z głównych atrakcji „Nocy muzeów” w Jarosławiu, która w tym roku odbędzie się 17 maja.

Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (link do strony Wydziału) oraz zapoznania się z tekstem prof. Pawła Pencakowskiego, towarzyszącym wystawie (link do tekstu).