Zaznacz stronę

Szanowni Państwo,

w imieniu prof. dra hab. Andrzeja Bednarczyka, Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Dyrektora Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Sławomira Sobczyka, serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Jerzego Kosałki Wizyta.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 16 maja  2024 r. o godz. 12.00 w Galerii Jednej Książki Biblioteki Głównej ASP w Krakowie przy ul. Smoleńsk 9.

Jerzy Kosałka jest artystą multimedialnym, związanym z legendarną wrocławską grupą Luxus. W swojej twórczości często wykorzystuje on sarkazm oraz ironię. Kilka lat temu ukazała się obszerna monografia jego twórczości. Wydawnictwo, podarowane przez artystę Bibliotece Głównej ASP, zostanie wystawione w Galerii Jednej Książki. Wystawa będzię obejmowała równiez inne obiekty artystyczne, nawiązujące  do wątków twórczości Kosałki zwiazanych z Krakowem. Legendarny wrocławski artysta poddaje krytycznej rewizji znane krakowskie legendy. Zobaczymy dzieła, których wystawę Kosałka zaaranżował w przestrzeni czytelni Biblioteki Głównej ASP w Krakowie.

JERZY KOSAŁKA urodził się w 1955 roku w Będzinie. W 1981 roku uzyskał dyplom z malarstwa we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego, gdzie w latach 1983-87 był asystentem. Jest artystą mulimedialnym. W swej twórczości stosuje różne techniki; maluje, rysuje, rzeźbi, buduje obiekty i makiety, uprawia performens, działa w przestrzeni publicznej, tworzy instalacje często przeznaczone dla konkretnego miejsca. Jest współtwórcą sukcesów Legendarnej Grupy Luxus.

WERNISAŻ
16.05.2024, godz. 12.00
Galeria Jednej Książki
Biblioteka Główna ASP
ul. Smoleńsk 9

WYSTAWA
16.05–30.09.2024
w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej ASP

Serdecznie zapraszamy do udziału w wernisażu oraz odwiedzenia wystawy.