Od 30 kwietnia w Galerii przy ulicy Podwale 6 można oglądać prace studentów, absolwentów i dydaktyków Pracowni Rzeźby II na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. 11 maja, o godzinie 18.00 odbędzie się uroczysty finisaż wystawy, na który serdecznie zapraszamy.

Czasem trzeba się pochylić, by usłyszeć niskie tony odbijające się w przestrzeni. Wytężyć wzrok w poszukiwaniu źródła niespodziewanego dźwięku. Szelest może wybić z zastanego bezpiecznego spokoju zaznaczając obecność czegoś poza nami. Wystawa studentek i studentów oraz dydaktyków Pracowni Rzeźby II jest próbą przedstawienia materialności szelestu jako zjawiska z innego porządku, przynależnemu uchu raczej niż oku. Jest to eksperyment z materią dźwiękonaśladowczą, w której odczytywanie rzeźby poprzez inne zmysły otwiera nowe możliwości wyobraźni, gdzie dźwięk staje się wręcz widzialny i namacalny.

Artyści i artystki biorące udział w wystawie:

• Tytus Dzienniak,
  • Ewa Janus,
  • Milena Kierepka,
  • Dominika Knap,
  • Grzegorz Kumorek,
  • Natalia Łowicka,
  • Natalia Małkiewicz,
  • Iona Ogilvy-Stuart,
  • Mija Szura,
  • Adam Ujda,
  • Weronika Wójcik.

Zachęcamy do przejrzenia obszernej galerii fotografii z wystawy “Szelest”.