W ramach współpracy z Santander Bank Polska, po raz kolejny, studenci_tki i doktoranci_tki ASP w Krakowie indywidualnie lub zespołowo zgłaszają swoje projekty artystyczne, z których najwyżej ocenione otrzymują wsparcie finansowe na ich realizację. Doceniono interdyscyplinarność i innowacyjność oraz różnorodność formalną projektów. W tegorocznej edycji konkursu wsparcie zdobyło osiemnaście przedsięwzięć – 14 indywidualnych oraz 4 zespołowe. Każdy z wybranych projektów otrzyma nagrodę finansową w wysokości 4 000 zł brutto. Wręczenie dyplomów odbędzie się podczas uroczystej gali.

Projekty indywidualne (kolejność alfabetyczna):

• Agnieszka Bujas, Wydział Form Przemysłowych, Wsparcie opieki nad noworodkiem i matką w czasie połogu
  • Szymon Baran, Wydział Intermediów, „Hollow”
  • Piotr Blajerski, Szkoła Doktorska, WSPÓLNE GRANIE
  • Paweł Błęcki, Szkoła Doktorska, „Weź się w garść”
  • Katarzyna Dobrzańska, Szkoła Doktorska, Za drzwiami pracowni – opowieść o konserwacji – krótkometrażowy film
  • Karolina Hałatek, Szkoła Doktorska, Limbo
  • Palina Kamarova, Szkoła Doktorska, KOŚĆ W KOŚCI
  • Julia Kuźniar, Wydział Malarstwa, “O tym jak sie zaczęło i jak skończyło”
  • Paweł Mendera, Wydział Form Przemysłowych, Projekt mebla dla Oli
  • Maria Słabek, Wydział Grafiki, Detritus
  • Mikołaj Stachańczyk, Wydział Grafiki, Jacob
  • Karolina Szpakowska, Wydział Form Przemysłowych, Projekt ekspozycji i identyfikacji wizualnej dla wystawy “Dwa bieguny” o polskich wyprawach polarnych.
  • Mateusz Świderski, Wydział Intermediów, Spotkanie Awangard
  • Marcin Trojan, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Konserwacja dzieł Janusza Tarabuły

Projekty zespołowe:

• „Wrzucił dwa yorki do pralki i ją uruchomił” autorstwa zespołu z Wydziału Grafiki w składzie: Katarzyna Wierzba, Magdalena Hebda, Marlena Czop, Maja Oracz, Maria Iskra, Dawid Dmytrenko
  • „Córy lęku” autorstwa zespołu z Wydziału Malarstwa i Wydziału Rzeźby w składzie: Wiktoria Gajowiak, Amelia Jawień, Magdalena Pyla, Kornelia Bolechała, Martyna Frąckowiak
  • „UZBEK-POL” autorstwa zespołu z Wydziału Grafiki w składzie: Zofia Tchórz, Yaroslava Onokhina
  • „WOOLY” autorstwa zespołu z Wydziału Form Przemysłowych w składzie: Maria Krawczyk, Magdalena Kotulek, Jagoda Pilch

Gratulujemy wszystkim laureatom i laureatkom! Trzymamy kciuki za Wasze projekty. Mamy nadzieję, że przyniosą Wam wiele twórczej satysfakcji i będą inspiracją do nowych działań.
Dziękujemy za owocną współpracę Santander Bank Polska. Dzięki wsparciu finansowemu Banku twórcze osoby mogą realizować swoją pasję, a dzięki temu generować zmianę w branży kreatywnej.